Aký liek na úzkosť je dobrý a nie je návykový?

Zodpovedané
29. sep 2019

Dobrý deň,

od psychiatričky mám lieky Brintellix. Vôbec mi nepomáhajú a to ich užívam už od júna.

Je možné tento liek zmeniť?

Aký liek na úzkosť je dobrý a nie je návykový?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám Brintellix nezaberá, tak mali by ste sa poradiť so psychiatričkou o zmene liečby.
Brintellix je práve jedno z antidepresív, ktoré sa považujú za nenávykové.

Pri ukončení liečby nie je potrebné postupne znižovať dávku.

Len Vaša psychiatrička na základe Vášho zdravotného stavu Vám môže odporučiť inú liečbu. Je veľa skupín antidepresív a každá pôsobí iným mechanizmom účinku v organizme.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová