Aký liek mám podať dcérke, ktorá stále kaká?

Zodpovedané
14. okt 2019

Dobrý deň,

moja dcérka od včera kaká. Včera mala normálnu stolicu. Dnes už len hnačku. Kaká po malých častiach, je to ako sliz. Dnes oveľa menej papá. Stále kaká a má vyštípanú riťku.

Aký liek jej môžem podať?

Môže to mať zo zúbkov?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem koľko mesačné máte dieťatko, ale môže to mať aj zo zúbkov. Ak však bude hnačka trvať viac ako tri dni, tak pravdepodobne nejde o zúbky a je potrebné zájsť k lekárovi.

Proti hnačke skúste podať ryžový odvar, alebo popučený banán. Začnite podávať probiotiká, napríklad BioGaia.

Ak hnačka nebude ustupovať, môžte podať aj Smectu. Je vhodná aj pre dojčatá.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová