Aký liek, keď mám zrazenú krv v nose?

Zodpovedané
23. dec 2023

Dobrý deň,

cca dva týždne dozadu som bola chorá a užívala som len Kalciový sirup na hlas, lebo som ho stratila a pastilky na hrdlo. To ma bolelo a iné lieky som neužívala. Na sopeľ som si dávala Muconasal a odvtedy som si všimla, že som mala krv v nose po smrkaní. Prešlo to po týždni.

Dva dni dozadu sa mi vrátili sople, ale teraz iba z jednej dierky mám ako keby zrazenú krv. Je hnedá a je len z jednej dierky.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Medzi nežiadúce účinky muconasalu patrí aj krvácanie z nosa, preto odporúčam vysadiť spreje a kvapky do nosa s dekongestívnym účinkom.

Môžete vyskúšať morskú vodu na zvlhčenie nosa, príp. Aliamare sprej s obsahom kyseliny hyalurónovej.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie