Aký liek je vhodný na suchý kašeľ u 2,5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

moje 2,5 ročné dieťa má suchý kašeľ. V pondelok mu doktorka predpísala kvapky Fenistil, Ditustat a Sinupret. Mám pocit, že to nezaberá. Cez deň je to viac-menej v pohode, ale v noci mám pocit, že sa dieťa až udusí.

Aký liek je vhodný pre moje dieťa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

lieky od doktorky by mu mali zabrať. Nepridávala by som mu ďalšie lieky. Pár dní potrvá kým mu kašeľ ustúpi.

Keď sa v noci dusí, tak mu dajte teplé mlieko s maslom, môžte pridať aj med na zlepšenie chuti. Pekne pomastí a upokojí sliznicu 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová