Aký liek je vhodný na koncentráciu a pamäť pre 15 ročného syna?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

15 ročný syn mal vždy problémy so sústredením. Vyšetrenie u neurológa bolo negatívne, často som suplovala učiteľov. Je inteligentný, tak základnú školu prešiel bez nejakých problémov. Teraz študuje na výberovej strednej škole. Na deti sú kladené dosť veľké požiadavky, keďže sú tam už aj odborné predmety. Ja mu v tom neviem pomôcť.

Rozprávala som sa s triednou a tá mi navrhla, či by nepomohol nejaký voľnopredajný liek na koncentráciu a pamäť.

Aký doplnok alebo liek je podľa Vás vhodný pre môjho syna?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodné sú prípravky s osahom Omega-3 kyselín. Tieto esenciálne kyseliny sú zložky membrán neurónových buniek, ktoré majú základnú úlohu pri spracovávaní informácií v mozgu. Aktivujú mozgovú činnosť, schopnosť sústrediť sa, učiť sa a zapamätať si.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut