Aký hlavný vitamín by som mala prijímať počas dojčenia?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

som dojčiaca matka a chcela by som dlhodobejšie užívať nejaké vitamíny. Lekárka mi odporučila Zinkorot 25 mg. Iný lekár ma upozornil, že sa môže užívať len krátkodobo. Som z toho zmätená.

Aký hlavný vitamín by som mala prijímať počas dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas dojčenia odporúčam komplex vitamínov Femibion 3. Obsahuje všetky potrebné vitamíny a minerály. Ak sa rozhodnete pre Femibion 3, nie je potrebné užívať ďalšie výživové doplnky.

Počas dojčenia odporúčam najmä užívanie vápnika a vitamínu D.

Zinok užívať môžete. Odporúčaná denná dávka v tomto období 12 miligramov (½ tablety Zinkorotu denne).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut