Ako užívať magnézium a vápnik v kombinácii s liekom Euthyrox?

Zodpovedané
27. okt 2022

Dobrý deň,

som v 24. týždni tehotenstva. Každé ráno užívam nalačno Euthyrox. Kvôli tvrdnutiu bruška pri námahe či chôdzi mi gynekológ odporučil brať magnézium. Zároveň mám odporúčanie kvôli nízkej hodnote vápnika dopĺňať ho formou šumivých tabliet.

V akej postupnosti a s akým odstupom môžem užívať tieto doplnky a lieky?

Koľko mg je odporúčaná dávka?

Ďakujem

Dobrý deň,

Euthyrox užívajte ráno nalačno, aspoň pol hodiny pred jedlom.

Pri užívaní magnézia a vápnika je potrebné dodržiavať minimálne 2-hodinový časový rozostup.
Dávkovanie je počas tehotenstva individuálne, podľa indikácia pre ktorú prípravky užívate. Ak lekár neurčil inak, magnézium užívajte 2 - 3x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut