Ako správne užívať Ventolin, Calcium a Fenistil?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom správneho užívania liekov na laryngitídu pre 10 mesačné bábätko. Dostali sme Ventolin, Calcium a Fenistil. Viem, že Calcium sa dáva hodinu po jedle.

Môžem ostatné dva kombinovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Fenistil kvapky sú antihistaminikum, napomáhajú odpuchu sliznice. Dávkujú sa 2 kvapky/kg telesnej hmotnosti na deň, rozdelená do 3 dávok v priebehu dňa.

Ventolin slúži ako prevencia zúženia dýchacích ciest. Môžete ich spolu kombinovať.

Calcium sa užíva 1x denne po jedle.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut