Ako správne užívať liek Cardilan?

Zodpovedané
26. feb 2022

Dobrý deň,

lekár mi doporučil užívať Cardilan, pretože som mala veľmi nízke hodnoty draslíka. Užívam aj Concor, Lexaurin, Anopyrin, Triplixam. Ak užijem k tomu Cardilan, tak mi je zle. Zvýši sa mi pulz.

Ako mám nahradiť draslík?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvýšený pulz je prejavom interakcie draslíka s uvedenými liekmi, najmä s Concorom a Triplixamom. Neuvádzate dávkovanie ale skúste užiť Cardilan a veľkým časovým odstupom.
Výživové doplnky s obsahom draslíka Vám odporúčať nebudem, mali by ten istý účinok.

Medzi potraviny, ktorými môžete dopĺňať draslík patria cvikla, banány, biela fazuľa, sója.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut