Ako správne užívať Acarizax, Euthyrox a Duphaston?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, že s akými správnymi časovými rozostupmi užívať Acarizax, Euthyrox 75 a Duphaston (mám užívať 2x denne).

Okrem toho ešte užívam Femibion 1 a Vit D 4000 IU.

Ako najlepšie užívať tieto vitamíny?

Snažíme sa opäť o dieťatko po MA.

Môže sa Acarizax skutočne užívať počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

medzi uvedenými liekmi nedochádza k interakcii, nie je potrebné dodržiavať časové rozostupy.

Ak sa počas užívania lieku Acarizax potvrdí tehotenstvo, liečba môže pokračovať po vyhodnotení celkového stavu pacientky.

Vitamín D je najlepšie užívať spolu s jedlom alebo po jedle. Užívate pomerne vysokú dávku. Zároveň aj Femibion 1 obsahuje vitamín D. Odporúčany denný príjem vitamínu D je 1000 IU.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut