Ako správne kombinovať krém na opaľovanie a repelent pre 14-mesačné dieťa?

Zodpovedané
29. máj 2024

Dobrý deň,

mám 14-mesačnú dcérku, ktorú chcem chrániť pred slniečkom SPF 50. Zároveň ju chcem chrániť aj pred komármi a kliešťami.

Ako mám kombinovať tieto krémy?

Mám najprv dať opaľovací, počkať kým zaschne a následne dať repelent vo forme krému?

Nenaruším tým ochranu SPF?

Nenaruší sa potom repelentný účinok (vôňa)?

Dcéra už objavila čaro chodenia nechcem ju držat v kočíku a je pre mňa praktickejšie ju natrieť repelentom ako striekať sprej, keďže neposedí a ani nepostojí. Plus väčsina sprejových repelentov má dosť ostré vône.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Skôr by som volila inú formu repeltu. Teda sprej, ktorý aplikujeme dieťaťu na oblečenie.

Pokiaľ chcete krém, tak odporúčam najprv natrieť repelent a po uschnutí krém so SPF faktorom. To, či sa vzájomne nebudú ovplyvňovať závisi od konkrétnych zložiek.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie