Ako správne dávkovať zinok pre 3-ročné dieťa?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Odporučili ste mi pre 3-ročnú dcérku Toto detský betaglukan, ktorý už zinok obsahuje. Ja by som chcela pre dcérku zinok samostatne, nakoľko všetky prípravky (Imunoglukan P4H, Vigantol, vitamín C) mám kúpené aj otvorené, preto ich chcem použiť a zinok dávať dcérke osobitne.

Môžete mi poradiť značku a aj dávkovanie?

Dcérka váži 15 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka vhodná je tento vek je 5 mg zinku denne.

Preparát, ktorý by obsahoval len čistý zinok v tomto množstve však na trhu nie je.
Vždy sú to len kombinované produkty aj s inými vitamínmi (ako napr. spomínaný detský Betaglukan, Vibovit Imunity...).

Alternatívou môže byť zakúpenie zinku 15 mg (napr. od firmy Generica) a podávať tretinu tablety.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut