Ako správne dávkovať Senovku a Benedikt?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania Senovky a Benediktu. Mám trojtýždňového synčeka, čoraz menej ho dokrmujem umelým mliekom, pekne priberá.

V lekárni som kúpila kapsule značky Organika a užívala som ich podľa návodu 3x2 kapsule. Teraz sa mi minuli, kúpila som nové balenie ale inej značky. Tam je odporúčané dávkovanie 1-2 kapsule denne s tým, že dané množstvo sa nemá prekročiť. Pritom množstvo účinnej látky v 1 kapsule je 500 mg v prípade oboch značiek. Bojím sa prekročiť odporúčané množstvo, avšak aj sa bojím, aby sa mi netvorilo menej mlieka.

Ako správne dávkovať Senovku a Benedikt?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak je obsah účinnej látky totožný ako pri predchádzajúcej značke, pokračujte s dávkovaním 3x denne pred jedlom 2 kapsuly Senovky gréckej + 2 kapsuly Benediktu lekárskeho.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut