Ako správne dávkovať Kinedryl na cestu trvajúcu cca 25 hodín?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

mám 9-ročnú dcéru, s ktorou idú starí rodičia na dovolenku do Bulharska autobusom. Dcére býva v dopravných prostriedkoch zle. Ak ideme na dhšiu cestu, tak jej dávam 1/4 alebo 1/2 Kinedrylu.

Ešte takú dlhú cestu, aby som jej opakovala dávku neabsolvovala.

Ako často, resp. akým spôsobom je najlepšie dávať ďalšie dávky pri ceste cca 25 hodín?

Je určená hranica maximálnej dávky tohto lieku?

V príbalovom letáku to nie je napísané. Je tam len to, že sa môže opakovať každé 2 - 3 hodiny.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v tomto veku sa podáva ½ tablety 60 minút pred začiatkom cesty, pri dlhotrvajúcom cestovaní sa môže podanie dvakrát zopakovať.

Odporúčam teda ďalšiu dávku podať po 6 - 8 hodinách.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut