Ako správne dávkovať Espumisan 19 dňovému dieťatku?

Zodpovedané
23. feb 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania Espumisanu. Dcéra sa narodila o mesiac skôr a má kŕče v brušku. Teraz má 19 dní a kŕmim ju každé 3 hodiny.

V letáku sa píše, že pred každým kŕmením treba dať 25 kvapiek.

Nie je veľa podať dieťaťu 8x denne po 25 kvapiek?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

účinná látka simetikón pôsobí v organizme čisto fyzikálne. Znižuje povrchové napätie plynov v tráviacom trakte. V čreve sa nevstrebáva a nemá žiadne iné účinky na organizmus. Preto sa nemusíte obvať dávkovania, môžte dávať 25 kvapiek pred každým krmením.

Samozrejme ak máte odsledované, že bábätko má potiaže iba večer, nemusíte ho podávať pred každým kŕmením.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová