Ako sa zbaviť alkoholu v bylinnej tinktúre?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

som v 12. týždni tehotenstva a potrebovala by som užívať 2x denne bylinnú tinktúru - kapucínku. Tá však obsahuje alkohol.

Ako odstránim alkohol z tinktúry?

Mám ju nakvapkať do horúceho nápoja?

Ďakujem

Dobrý deň,

alkohol v tinktúrach slúži ako lúhovadlo pre účinné látky bylín a zároveň aj ako konzervant. Ale vieme sa ho účinne zbaviť, tak ako ste napísali.

Dajte si do pohára trošku horúcej vody, stačí 0,5dcl a nakvapkajte do nej tinktúru. Premiešajte, chvíľku nechajte postáť a alkohol sa účinne odparí 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová