Ako sa správne dávkuje Solmucol na kašeľ?

Zodpovedané
24. okt 2019

Dobrý deň,

s mojím manželom sa nevieme zhodnúť na dávkovaní sirupu Solmucol. Kupujeme ho neustále dookola pri problémoch s kašľom u detí, pretože môj manžel je presvedčený, že najlepšie zaberá

Nechce ho vymeniť ani napriek tomu, že nás vždy pani lekárnička upozorní, že to nie je dobré a je potrebné sirup vymeniť za iný.

Lekárnička určuje dávkovanie trikrát denne Čo aj vysvetľuje, že to má byť ráno, na obed a večer s tým, že najneskoršia dávka má byť večer okolo piatej. Odôvodňuje to tým, že deti idú spať a hlieny je potrebné vykašľať a v noci by to mohlo robiť problémy. No môj manžel je skalopevne presvedčený, že to nie je správne dávkovanie.

Podľa neho trikrát denne neznamená ráno, na obed a večer. Ale deň ,ktorý má 24 hodín sa rozpočíta na tri časy, čiže každých 8 hodín. Napríklad, keď dáme sirup ráno o ôsmej, tak ďalšia dávka by mala byť o šestnástej a posledná o dvanástej v noci.

Mne robí veľký problém, aby som v noci budila deti a dávala im lieky. Môj manžel stále tvrdí, že to robím zle a kvôli tomu sú deti dlho choré.

Ako sa správne užíva Solmucol?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

užívanie Solmucolu je správne tak, ako Vám poradila lekárnička.

3x denne bežne znamená ráno, na obed, večer. Nie je potrebné tento sirup dávkovať v presných časových odstupoch.

(Medzi lieky, ktoré sa užívajú v presných časových odstupoch, teda každých 8 alebo 12 hodín patria napríklad antibiotiká)

Solmucol určite nedávajte dieťatku v noci, lebo ho bude neustále dráždiť na kašeľ a bude sa mu tvoriť viac hlienov.

Robíte to správne.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová