Ako sa má užívať Progestanelle 200 mg?

Zodpovedané
26. aug 2019

Dobrý deň,

som tehotná a gynekológ mi predpísal Progestanelle 200 mg na dva týždne. Tabletky mám užívať ráno a večer, čiže dvakrát denne. Na letáku je napísané, že sa nesmie prekročiť denná dávka 200 mg.

Prečo mi teda gynekológ kázal užívať liek dvakrát denne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

niektoré ženy ho užívajú 1x denne, iné 2x denne a viac.

Závisí od indikácie, na ktorú Vám tieto tablety predpísal. Tehotné ženy potrebujú doplniť progesterón z rôznych dôvodov, preto ho lekári predpisujú v rôznych dávkach.

Nemusíte mať žiadne pochybnosti o odporúčaniach Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová