Ako pôsobí tabletka Escapelle v čase ovulácie?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom tabletky Escapelle.

Ako pôsobí tabletka Escapelle v čase ovulácie?

Bola podaná do dvoch hodín. Deň po som mala bolesť hlavy. Dnes je 5. deň od podania a nemám žiadne príznaky. Ani špinenie, ale som veľmi nesvoja.

Kedy tabletka nezaberie?

Ďakujem

Dobrý deň,

Escapelle možno použiť v každom období menštruačného cyklu, aj počas ovulácie.

Ak sa už vajíčko uvoľnilo, levonorgestrel ako účinná látka spôsobuje zmeny vaginálneho sekrétu. Klasický vaginálny hlien sa mení na hustejší. Je odolnejší voči spermiám, preto Escapelle zabráni preniknutiu spermií do maternice k uvoľnenému vajíčku.

Bolesť hlavy patrí medzi veľmi časté nežiadúce účinky po užití tablety. Frekvencia výskytu je až >1/10 žien.

Najvyššia istota je ak sa tableta užije do 12 hodín po nechránenom pohlavnom styku. Vy ste ju užili do 2 hodín a neuvádzate žiadne gastrointestinálne ťažkosti (vracanie, hnačka), ktoré by znížili účinok. Nemáte sa čoho obávať.

Pre Vaše úplne uistenie si zrealizujte cca 10 - 14 dní po pohlavnom styku tehotenský test.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut