Ako mám používať tieto mastičky?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý večer,

mám predpísané tieto krémy a neviem ako ich zmiešať, aby som hormonálnej maste nedala veľa a neuškodila mojej 5 ročnej dcére. Mám jej to natierať kvôli vyhrážkam.

Môže jej väčšie množstvo mastičky uškodiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslíte, že ich máte zmiešať?

Podľa mňa by ste ich mali striedať. Locoid crelo sa nanáša vo veľmi tenkej vrstve na postihnuté miesto. Vašej Locoid crelo neublíži, ale nenatierajte jej ho dlhšie ako dva týždne.

Ichtyolová mastička je protizápalová a antiseptická.

Ale o užívaní sa radšej opätovne poraďte s lekárkou, pretože ja si naozaj myslím, že tie maste nemáte miešať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová