Ako liečiť problém s prinosovými dutinami?

Zodpovedané
27. máj 2024

Dobrý deň,

mám neskutočnú bolesť v krku a v hrdle, plus nechutenstvo. Cítim únavu, žiadne pridružené veci ako horúčka, ani nič podobné. Dokonca ani soplenie, nos mám čistý. Mám však žlto-hnedé hlieny, ktoré mi chrapčia v prinosových dutinách a stekajú do hrdla.

Je na to vhodný Klacid?

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Klacid je antibiotikum, ktoré predpisuje lekár na základe vyšetrenia. Vôbec sa u Vás nemusí jednať o bakteriálnu infekciu.

Odporúčam prepláchovať nos morskou vodou, Sinupret a nejaké dekongestívum do nosa. Ak by neprechádzalo po 7 dňoch, tak navštívte lekára.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie