Ako dlho odporúčate brať Milgammu N, aby zaúčinkovala a neuškodila?

Zodpovedané
19. apr 2022

Dobrý deň,

od februára mám bolesti hlavy, pichanie, tlak nad ušami, v čele. Bolesti začali po procedúrach, ktoré som mala kvôli krčnej chrbtice. V tom období mi začali aj stavy úzkosti.

Na vyšetrenie u neurológa som objednaná o mesiac. Pred mesiacom som začala brať Milgama N a na úzkosť Lavekan. Keď beriem každý deň, je mi fajn. Keď obdeň, tak cítim, že to nie je ono. Možno si to len nahováram. Bolesti hlavy sa zmiernili, aj psychicky sa cítim lepšie ak lieky beriem pravidelne.

Čítala som, že Milgamma N sa berie dlhšie, ale nie veľmi, lebo vysoké dávky vitamínu B6 škodia.

Ako dlho odporúčate brať Milgammu N, aby zaúčinkovala a neuškodila?

Prečo sa Lavekan môže brať len 3 mesiace?

Viem ho nahradiť iným prírodným liekom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

liek Milgammu N môžete užívať najdlhšie 6 mesiacov (zvyčajne sa plný účinok dostaví po 3 mesiacoch liečby). Pri prekročení doby užívania a najmä pri vyššej dávke (3x denne 1 tableta) sa môžu objaviť neuropatie.

Výrobca nemá k dispozícii pre Lavekan klinické hodnotenie dlhšie ako 3 mesiace. I keď pri produktoch na rastlinnej báze sa netvorí návyk, po uplynutí 3 mesiacoch je vhodné ich vymeniť za iný produkt (napr. Anxiolan).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut