Ako dávkovať Sumamed v 25. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
14. okt 2024

Dobrý deň,

aktuálne som v 25. týždni tehotenstva a vyšli mi pozitívne testy na ureoplazmu. V nemocnici, kde mi to zistili (ležala som kvôli kontrakciám a otváraniu sa), mi kázali zobrať 3 tablety Sumamed. Dve naraz a ďalšiu na druhý deň. V lekárni mi dali ale dve balenia čiže 6 tabliet. Volala som svojmu gynekológovi a sestrička mi oznámila, že mám normálne užívať všetko, čo mi bolo predpísané. Ani sa neunúvala pozrieť do papierov.

Mám užiť len 3 ako povedali v nemocnici, alebo všetky ako tvrdí sestrička?

Dosť sa obávam takej dávky.

Ďakujem

Dobrý deň,

väčšinou po týždennej pauze sa má vybrať ďalšie balenie. Avšak ak Vám povedali inak, treba sa riadiť ich pokynmi.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie