Ako a kedy môžem brať vitamíny, keď užívam Concor, Anopyrin, Triplixam a Lexaurin?

Zodpovedané
19. feb 2022

Dobrý deň,

užívam lieky Concor, Anopyrin, Triplixam, Lexaurin.

Môžem užívať spolu s nimi D, C, K, zinok, magnézium?

Keď niektoré z nich užijem, tak mi býva nevoľno a zvyšuje sa mi tep.

Ďakujem

Dobrý deň,

dôvodom zvýšeného tepu može byť užívanie draslíka. Preto je vhodné prehodnotiť nevyhnutnosť užívania. Máte predpísaný Triplixam. Jedna zo zložiek v tomto kombinovanom lieku na zníženie tlaku práve spôsobuje zvýšené vylučovanie draslíka. Vy ho opätovne telu dodávate, čo je kontraproduktívne.

Nevoľnosť zväčša spôsobuje zinok. Užívajte ho vždy po jedle, v dvojhodinovom odstupe od magnézia.

Vitamíny C, D môžete s uvedenými liekmi užívať bez obmedzení.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut