Ako a čím posilniť imunitu u 15 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

15 mesačnej dcére by som chcela nasadiť niečo na posilnenie imunity, lebo začína viac pôsobiť v kolektíve deti. Teraz aj dlhšie trpela soplíkom kvôli prechladeniu.

Čo by ste nám odporúčali?

Je vhodné pri bolesti pri prerezávaní zubov aplikovať liek proti bolesti?

Ak áno, tak je vhodnejší čapik Nurofen alebo homeopatikum Viburcol?

Ďakujem

Dobrý deň,

dcérke môžete nasadiť sirup Pediakid 22 Vitamínov. Denná dávka vhodná pre tento vek je 1 čajová lyžička 2x denne (ráno a poobede).
Alternatívou môže byť Imunoglukan sirup. Užívanie u detí do 3 rokov je ale potrebné konzultovať s lekárom.
Pri akútnom ochorení môžete kombinovať s Kaloba kvapkami.

V prípade potreby pokojne podajte čapík Panadol alebo Nurofen. Je to určite lepšia alternatíva ako nechať dieťa v bolesti. Krátkodobé podávanie analgetika obzvlášť vo forme čapíka je neškodné.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut