Ako a čím liečiť nádchu v 12. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
16. sep 2020

Dobrý deň,

momentálne som v 12. týždni a som nachladnutá. Pracujem v škole.

Aký čaj, alebo aké tabletky môžem užívať?

Môžem piť čaj zo šalvie?

Môže bábätku ublížiť to, že budem často po sebe chorá?

Ďakujem

Dobrý deň,

na prechladnutie môžete užívať kvapky Sinupret. Do nosa môžete používať spreje a výplach s morskej vody. Ak by Vás trápil upchatý nos, tak môžete vyskúšať naparovanie nad repíkom alebo harmančekom. V prípade teploty môžete užiť Paralen 500. Na bolesť hrdla odporúčam Septilen alebo Generica hydro pastilky.

Šalviový čaj sa v tehotenstve neodporúča. Vhodné sú čajové zmesi pre tehotné.

Kvapky Sinupret

Kvapky Sinupret perorálne kvapky

Paralen 500

Paralen 500 je liek s analgetickým a antipyretickým účinkom.

Generica hydro pastilky

Generica hydro pastilky - výživový doplnok na zvlhčenie podráždených slizníc v ústach a hrdle. Špeciálny hydrogél komplex s obsahom kyseliny hyalurónovej intenzívne zvlhčuje podráždenú sliznicu a vytvorí na nej ochranný film.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová