Aké voľnopredajné lieky môžem užívať na karpálny tunel?

Zodpovedané
8. dec 2021

Dobrý deň,

mám počiatočný stav karpálneho tunela. Zlepšuje mi ho liek Aescin. Len musím užiť aj 5 tabletiek denne, aby som pocítila účinok. Potom mi je ťažký na žalúdok.

Čím ho nahradiť?

Resp. čo k nemu pridať, aby sa mi zlepšil stav karpálneho tunela?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste Aescin vymeniť za Milgamma N, podieľa sa na regenerácii nervov. Užívajte 1 kapsulu 3x denne. Pri dobrej odpovedi na liečbu môžete znížiť na 2 kapsuly.

Dôležité je, aby bola ruka čo najmenej zaťažená. Vhodná je ortéza na zápästie, noste ju aspoň na noc ak to cez deň nie je možné.

Medzi pacientmi, ktorí trpia rovnakým problémom, je veľmi obľúbený Karpal akut. Masť zmierni bolesť, môžete ju používať aj na masáž a tým zlepšenie citlivosti prstov.

Ak by sa bolesť, citlivosť zhoršila, navštívte neurológa.

Milgamma N

Milgamma N je výživový doplnok, ktorý obsahuje pyridoxín (vitamín B6), kyanokobalamín (vitamín B12), benfotiamín.

Karpal akut masť

Karpal akut masť je prípravok určený k lokálnej aplikácii a na masáž zápästia, ruky a predlaktia. Obsahuje rastlinné extrakty (napr. veroniky, prasličky, očianky a chmeľu).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut