Aké vitamíny sú vhodné pre 8 ročné dieťa na zimu?

Zodpovedané
19. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínov na zimu pre 8 ročné dieťa.

Aké vitamíny odporúčate a v akej gramáži?

Môže dieťa užívať probiotiká, aj keď je zdravé?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžte kúpiť jeden z multivitamínových doplnkov, napríklad Revital Multivitamín + kolostrum. Tento prípravok je vhodný na jeseň, pretože obsahuje vitamíny B, vitamín C, vitamín D a kolostrum. Sú to cmúľacie tablety, ktoré sa užívajú 2x denne.

Alebo môžte nakombinovať Bkomplex, Celaskon a vitamín D.
B-komplex sa užíva 1x denne.
Celaskon sa užíva 1x 250mg denne a vitamín D v dávke 400 I.U. denne.

Probiotiká môže užívať aj dieťa, ktoré je zdravé ako prevenciu. Probiotiká podporujú imunitný systém, pretože udržiavajú zdravú črevnú mikroflóru, ktorá je náchylná na baktérie a vírusy.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová