Aké vitamíny sú vhodné na podporu imunity pre 16 mesačné dieťa?

Zodpovedané
8. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínov na podporu imunity 16 mesačného dieťaťa.

Aké vitamíny odporúčate?

Ako dávkovať vitamíny B,C,D?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nakoľko 1,5 ročné dieťa ešte nevie prehĺtať alebo vycmúľať tablety, tak môžte sa zamerať len na doplnky v podobe kvapiek alebo sirupu.

Tieto multivitamínové doplnky obsahujú zmes vitamínov B, C, D a iné v takom množstve, ktoré je vhodné pre deti od 1 roka.

Odporúčam napríklad Cebion multi sirup. Dávkovanie je 5 ml denne.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová