Aké vitamíny odporúčate v druhom trimestri?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som si kúpiť vitamíny, ktoré sa užívajú v druhom trimestri. Všetky však obsahujú kyselinu listovú. Ja už užívam Ac. Fol. 10 mg od hematológa obdeň. Rada by som brala nejaké vitamíny, ktoré ju neobsahujú. Taktiež užívam na predpis železo každý deň.

Aké vitamíny mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

kyselina listová je zastúpená vo všetkých tehotenských vitamínoch.

Ak príjmate dostatočne pestrú stravu, nie je potrebné ďalšie dopĺňanie vitamínov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut