Aké vitamíny odporúčate pre dieťa s alopéciou?

Zodpovedané
25. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom synovho problému. Má 12 rokov a už tretí rok trpí alopéciou.

Má vybraté krčné a nosné mandle. Bol s lekármi sme už vzdali. Ja mám tiež problémy s vlasmi, ale aspoň aké také mám. Syn má hlavu ako koleno.

Dávam mu zinok a vitamín C.

Aké vitamíny by mal ešte užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

alopécia je autoimunitné ochorenie, ktoré je vhodné zveriť do rúk odborníkov.

K zinku sa odporúča užívať aj Vakos Tableta methioninu 500 mg. Taktiež sa používajú lokálne prípravky s obsahom kofeínu - šampóny, balzamy, vlasové vodičky.

Vakos Tableta methioninu 500 mg

Vakos Tableta methioninu 500 mg je doplnok stravy s účinnou látkou Methioninum racemicum.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová