Aké vitamíny obmedzia lámanie nechtov u 6 ročnej dcérky?

Zodpovedané
7. mar 2022

Dobrý deň,

6 ročnej dcérke sa lámu nechcty.

Aké vitamíny odporúčate na podporu imunity?

Aké vitamíny obmedzia lámanie nechtov?

Ďakujem

Dobrý deň,

lámanie nechtov vzniká z dôvodu nedostatku zinku v organizme. V tomto veku môže dcéra užívať 1/2 tablety Zinkorotu denne.

Ak by ste jej chceli podávať komplexný prípravok na podporu imunity, je dôležité aby obsahoval vitamín C, D a zinok. Od 6 rokov je pre ňu s takýmto zložením vhodný BIOMIN Imuno protect junior. Obsahuje zložky zastúpené v odporúčanom dennom množstve. Ďalšie dopĺňanie zinku pri tomto výrobku nie je potrebné.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut