Aké sú vedľajšie účinky Norethisteronu, keď som ho užívala na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
1. júl 2024

Dobrý deň,

som tehotná (5. týždeň + 6 dní) a užila som 7 tabliet Norethisteronu. Hneď po pozitívnom teste som ich samozrejme vysadila. Strašne sa bojím, že by to mohlo mať vplyv na plod.

Sú prípady, že tento liek vážne poškodil plod (potrat, postihnutie)?

Ďakujem

Dobrý deň,

liek je kontraindikovaný v tehotenstve. Treba sa bližšie poradiť s gynekológom.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie