Aké sú najlepšie voľnopredajné lieky a vitamíny na úzkosti?

Zodpovedané
18. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vhodných voľnopredajných liekov, prípadne vitamínov na úzkosti. Kúpila som si homeopatiká Sédatif PC, tiež GS Anxiolan, medovkový a levanduľový čaj. Zatiaľ tieto prípravky neužívam. Pociťujem silné úzkosti od prekonania Covidu-19, ale zakaždým som si našla niečo čo mi pomohlo zvládať moje stavy. Mám však pocit, že to u mňa dosť súvisí aj s menštruačným cyklom. Posledné výsledky krvi, keď to všetko po narodení 3-ročnej dcérky začalo, som mala v poriadku. Chcela by som najskôr skúsiť prípravky na prírodnej báze, alebo si z úzkosťou poradiť svojpomocne.

Je Sédatif PC a Anxiolan bezpečný, keďže dcérku ešte pred zaspávaním dojčím?

Pokiaľ Sédatif PC obsahuje jedovatý ľubovník, nemá tento prípravok neblahý účinok na srdce?

Môže sa pri užívaní v pravidelných dávkach niečo stať?

Ako dlho sa môžu užívať tieto prípravky?

Odporučili by ste mi niečo iné?

Ďakujem

Dobrý deň,

Anxiolan sa nesmie užívať v období dojčenia.

Sédatif PC ľubovník neobsahuje. Môžete ho užívať aj počas dojčenia. Ide o produkt čisto na rastlinnej báze. Obvykle sa užíva v dávke 2 tablety 3x denne.

Tablety sa nechajú voľne rozpustiť' v ústach alebo v malom množstve vody. Ak po 2 týždňoch užívania nepocítite zlepšenie, odporúčam obrátiť sa na lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut