Aké probiotiká sú najvhodnejšie za účelom podpory tvorby imunity u 5 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
11. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom probiotík.

Je prospešné podávať 5 mesačnému dieťaťu pravidelne probitioká, ak nie je dojčené?

Ak áno, aké probiotiká sú najvhodnejšie za účelom podpory tvorby imunity?

Rozumiem, že podporu imunity z materského mlieka nie sú schopné nahradiť.

Aký je rozdiel medzi probiotikami BioGaia a Probio-fix Imun Baby?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, podávanie probiotík detičkám, ktoré sú živené UM je veľmi prospešné. Konrétne probiotiká Probio-fix Baby obsahujú bifidobaktérie (teda BB12). Práve tieto baktérie sa dostávajú do zažívacieho traktu z materského mlieka.

V tom spočíva základný rozdiel od probiotík BioGaia, ktoré obsahujú laktobacily (L.reuteri). Tie sú vhodné pri tráviacich ťažkostiach (hnačky, koliky...).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut