Aké prípravky k histamínovej intolerancii?

Zodpovedané
8. okt 2018

Zdravím,

trpím histamínovou (a aj laktózovou) intoleranciou, pred mnohými jedlami si dám Daosin. Je pomerne drahý a nedávno ešte zdražel. To naozaj neexistuje nejaká alternatíva, ako napríklad v prípade prípravkou s laktázou? Prípadne, aké doplnkové prípravky ešte brať, aby sa to zmiernilo? Áno, viem, čo najstriktnejšia nízkohistamínová diéta je ideálnym riešením, ale v reálnom svete s tromi deťmi to človek nie vždy (alebo takmer nikdy) (ne)stíha prípadne nemá čas stále a každý chod, všetky suroviny kupovať a pripravovať len čerstvé a nízkohistamínové.

Ďakujem za rady!

Dobrý deň,
na slovenskom trhu žiaľ nič podobné ako Daosin neexistuje, práve preto jeho cena za posledné obdobie takto vzrástla. Výrobná firma si uvedomuje že má unikát na trhu. Dokonca nepoznám ani žiadne iné pomocné látky na túto intoleranciu. Jedine vo veľmi závažných prípadoch tejto intolerancie sa podáva liek Nalcrom, ale je len na lekársky predpis. Pre vás je samozrejme najdôležitejšie čo najčastejšie dodržiavať diétu, aby sa táto intolerancia zmiernila a postupne upravila až do stratena. Daosin samozrejme užívajte len pred jedlom s obsahom histamínu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová