Aké lieky zmiernia bolesť hrdla v 8. mesiaci tehotenstva?

Zodpovedané
28. nov 2023

Dobrý deň,

1.11.2023 som dostala Covid-19. Som v 8. mesiaci tehotenstva a bol mi nasadený Zinnat na 5 dní. Po 3 týždňoch bolesť hrdla neprešla a nasadený znova Zinnat, ktorý užívam už 4. deň a bolesť hrdla stále neustupuje. Cmúľam aj pastilky pre tehotné. Plus dopĺňam vitamín C a D.

Čo ešte mi môže pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

A bol robený aj ster z hrdla?

Na Vašu otázku by som ešte doplnila, že okrem vitamínov (C a D) si môžete zaradiť komplex vitamínov pre tehotné, ktoré obsahujú vitamíny v potrebnom množstve pre tehotné. Cmúľajte pastilky, napr. Septofort s obsahom chlorhexidínu, ktorý má dezinfekčné účinky. Vyskúšať móžete aj StopKašeľ ANGIN-EX - sprej s obsahom prírodných zložiek, ktoré upokojujú podráždenú sliznicu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie