Aké lieky sú vhodné na žihľavku a kašeľ u 15-mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
27. dec 2022

Dobrý deň,

mám 15-mesačného synčeka, ktorý má žihľavku a teraz mu začali tiecť soplíky. Je malátny, kýcha a pokašliava. V priebehu 3 týždňov je už druhýkrát chorý. Chcela som mu podať na žihľavku Sinupret, ale som na pochybách, keďže sú tam bylinky.

Aký prípravok je vhodný na žihľavku?

Čo mu v takomto prípade môžem podať proti kašľu?

Je potrebná diéta v podobe suchárov, čierneho čaju, ryže a zemiakov počas žihľavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

na liečbu utrikárie sú určené antihistaminiká. Pre tento vek sú dostupné len na základe predpisu od lekára.

Nie je potrebné zaviesť diétu. Skôr sledovať stravu a jej možný súvis so vznikom žihľavky. Najúčinnejšie je viesť si denník.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut