Aké lieky pomôžu dvojročnému synovi pri pískaní pri kašli?

Zodpovedané
29. jan 2020

Dobrý deň,

môj dvojročný syn už druhý týždeň pokašliava. Pri kašli počujem pískanie. Naša doktorka nič nepočula a nedala mu lieky, lebo pred týždňom dobral antibiotiká.

Kázala nám len kúpiť nejaký sirup od kašľu. No syn stále píska. Teploty nemá.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pískanie pri kašli môže byť pri zápale priedušiek, alebo pri príznakoch astmy alebo inej alergie.

Každopádne lekárka by to pri počúvaní dieťaťa mala vedieť odhaliť. Takto Vám nemôžem odporučiť lieky, je to diskutabilné keďže sa nezhodujete s názorom lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová