Aké lieky mi pomôžu na na lymfatický opuch a opuch pri kŕčových žilách?

Zodpovedané
25. jún 2022

Dobrý deň,

mám kŕčové žily.

Čo mi pomôže na lymfatický opuch a opuch pri kŕčových žilách?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodné je navštíviť lekára, ktorý Vám odporúči potrebnú liečbu. Nepoznám Váš celkový zdravotný stav. Môžete s ním konzultovať užívanie Detralexu. Slúži na liečbu žilovo-lymfatickej nedostatočnosti s príznakmi ako pocit ťažkých nôh, ranný výskyt pocitu unavených nôh, bolesť.

Dôležité je aj dodržiavanie režimových opatrení - viac pohybu, polohovanie končatín pri sedení, obmedzenie dlhodobého státia či sedenia.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut