Aké lieky mi pomôžu na herpes a nádchu, keď mám bezlepkovú a bezlaktózovú diétu?

Zodpovedané
19. mar 2020

Dobrý deň,

dostala som nádchu a aj bolesti hrdla. K tomu sa mi dnes pridružil aj herpes.

Aké lieky by boli vhodné, keď mám bezlepkovú a bezlaktózovú diétu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na nádchu môžte užívať akýkoľvek sprej do nosa. Na herpes použite mastičku Herpesin alebo Zovirax.

Prípadne pomáha aj potieranie čajovníkovým olejčekom, ak máte doma.

Na bolesť hrdla môžte užívať akýkoľvek sprej do hrdla.

Na podporu imunity môžte užívať probiotiká Probiofix-inum, tie sú bez laktózy a bez lepku.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová