Aké lieky do uší sú vhodné pre dospelého a pre 10-ročné dieťa?

Zodpovedané
5. nov 2022

Dobrý deň,

sme spolu s 10-ročnou dcérou prechladnuté a máme zaľahnuté v jednom uchu. Mne občas v uchu puká a dcéru trochu ucho bolelo.

Aké lieky by som si mohla kúpiť v lekárni do ucha pre seba a pre 10-ročnú dcéru?

Čo by nám mohlo pomôcť?

Aký máte názor na kvapky do ucha Otipax?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ide o zablokovanie Eustachovej trubice z dôvodu prechladnutia.
Hlieny nemôžu odtekať, dochádza k ich hromadeniu v strednom uchu, čo sa prejavuje pocitom zaľahnutia.

Odporúčam Sinupret tablety, uvoľňujú hustý hlien. Odporúčané davkovanie je 1 tableta 3x denne.

Vhodná je kombinácia s kvapkami Nasivin, podporujú priechodnosť horných dýchacích ciest. Používajú sa pri nedoslýchavosti v dôsledku opuchu Eustachovej trubice. Kvapky používajte maximálne 7 dní.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut