Aké látky vo výživových doplnkoch sú nebezpečné pre dojčiace ženy?

Zodpovedané
17. máj 2024

Dobrý deň,

kvôli problémom s kĺbami by som chcela užívať nejaké výživové doplnky. Mnou vybratý obsahuje kombináciu glukozamín sulfátu, chondroitín sulfátu, metylsulfonylmetánu (MSM), hyaluronátu sodného, kolagénu typu II a vitamínu C. Vraj nie je vhodný pre dojčiace ženy.

Prečo?

Ktorá z týchto látok by mohla prejsť do mlieka a uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Produkt, ktorý ste si vybrali nie vhodný pravdepodobne preto, lebo výrobca nerealizoval skúšky bezpečnosti u dojčiacich žien. Do mlieka môžu prejsť všetky malé molekuly, ktoré sú lipofilné, avšak prestup závisí od množstva faktorov.

Nevidim problém v užívaní vymenovaných molekúl, najmä ak je už dieťa väčšie a prikrmované.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie