Aké lactobacilové tabletky sú vhodné na svrbenie počas šestonedelia?

Zodpovedané
15. mar 2022

Dobrý deň,

hľadám voľnopredajné tabletky na zavádzanie do pošvy v období šestonedelia s občasným krvácaním na obnovu flóry. Mám svrbenie a diskomfort.
Ide možno o premnožené kvasinky.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

krvácanie nie je typickým prejavom infekcie. Neuvádzate ako dlho po pôrode ste, ale pravdepodobne to budú "očistky". Tie sa môžu vyskytovať počas celej dĺžky šestonedelia.

Laktobacily na vkladanie, ktoré sú vhodné po pôrode odporúčam Gynella Flora.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut