Aké kvalitné a účinné vitamíny sú vhodné na regeneráciu pečene?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

posledné mesiace som si všimla, že mám zažltnuté nechty na rukách. Myslela som, že je to z laku na nechty. Nebrala som to nejako vážne, neriešila som to s mojou doktorkou. Žiadne iné ťažkosti nemám. Aj moja pokožka je v poriadku.

Som už rok po ťažkej liečbe a s istými problémami som bola s pečeňou aj na magnetickej rezonancii.

Aké kvalitné a účinné vitamíny, prípadne iné prípravky na regeneráciu pečene by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri regenerácii pečene sú účinné preparáty s extraktom zo semena rastliny pestrec mariánsky (silymarín). Napr. Sylimarin Generica.

Pre dosiahnutie efektu je potrebné užívať prípravok minimálne 3 mesiace.
Vhodné je aj dodržiavať pečeňovú diétu a vyhnite sa konzumácii alkoholických nápojov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut