Aké konkrétne vitamíny odporúčate pre dieťa, ktorému často tečie krv z nosa?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

môjmu 6 ročnému synovi veľmi často tečie z nosa krv. Boli sme na krčnom a doktorka povedala, že nevidí dôvod mu to letovať. Dala nám eukalyptovú masť. Vraj to má zo suchého vzduchu. Jemu tá krv tečie ako voda z vodovodu. Stačí, keď sa trošku buchne, alebo len si trošku povŕta v nose. A aj vtedy, keď silnejšie smrká.

Potom má doslova kruhy pod očami, je nervózny, nesústredí sa.

Môže to byť kvôli tomu, že má málo železa?

Čítala som že rutín, vitamín C, železo a B12 by mohli pomôcť.

Vedeli by ste mi poradiť odporučiť nejaké konkrétne produkty?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o cievku, ktorá opakovane praská. Odporúčam synovi užívať Ascorutin. Obsahuje rutín a vitamín C, o ktorom ste aj vy čítali. Majú ochranný vplyv na cievy (vazoprotektíva).

Liek sa používa na liečbu zvýšenej lámavosti a priepustnosti krvných vlásočníc. V tomto veku sa užíva v dávke 1-2 tablety 3×denne.

Uvádzate aj železo a vitamín B12, tie sú vhodné v prípade ak by bol syn chudokrvný. So samotným krvácaním mu ale nepomôžu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut