Aké konkrétne probiotiká mám začať užívať po doužívaní liekov na mykózu?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

pred mesiacom som brala kvôli mykóze Nystatin Galvex čipky + krém Imazol. Následne som ochorela a brala som ATB Augmentin a teraz presne po mesiaci sa mi mykóza opäť vrátila. Predpísaný mám Clotrimazol vaginálne tablety a Fungicidin masť.

Aké konkrétne probiotiká mám začať užívať po doužívaní týchto liekov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam po doužívaní liekov začať vkladať 10 dní probiotiká Gynimun Intim Care.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut