Aké je správne dávkovanie Paralenu a Nurofenu pre ročného syna?

Zodpovedané
12. mar 2020

Dobrý deň,

môj ročný syn má 10 kg a už 3 dni má teplotu. Dostal antibiotiká a na teplotu som dávala Nurofen každých 6 hodín podľa potreby. No posledný deň nezaberá a teplota neklesá.

Tak som kúpila Paralen sirup a pani lekárnička mi odporučila kombinovať Nurofen a Paralen, ale dávky znížiť o polovicu. Takže Nurofenu mám dať 1,25 ml a Paralenu 2,5 ml.

Je toto dávkovanie v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Paralen a Nurofen sa kombinuje tak, že podáte dieťaťu normálnu dávku Nurofenu a po šiestich hodinách mu podáte normálnu dávku Paralenu a takto to striedate.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová