Aké čistiace prostriedky sú vhodné pre kožných alergikov?

Zodpovedané
20. jan 2020

Dobrý večer,

pred týždňom som prekonala impetigo na prstoch a žiaľ som ekzématický typ pokožky. Hlavne teraz v zime mi ruky praskajú až do krvi. Pracujem ako čašníčka, kde často musím umyť nejakú časť riadu aj ručne. Viem, že sa musím chrániť rukavicami.

Aké čistiace prostriedky sú vhodné pre kožných alergikov?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čistiaci prostriedok na riad nepoznám pre alergikov. Sanytol má univerzálny hypoalergénny čistiaci prostriedok.

Určite však počas dňa používajte mydlo na citlivú pokožku, napríklad Bioderma Atoderm tuhá umývacia kocka.

Celkovo nepoužívajte tekuté mydlá, pretože tie oveľa viac vysušujú pokožku ako tuhé mydlá.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová