Aká zložka v prípravku Revitanerv Strong 500 mg môže uškodiť v tehotenstve?

Zodpovedané
18. jún 2022

Dobrý deň,

snažím sa otehotnieť. 4 mesiace dozadu som podstúpila kyretáž. Mám problém s karpálnym tunelom na oboch rukách. Neurologička mi povedala, že ak sa snažím otehotnieť, nevie mi pomôcť a odporučila mi Revitanerv Strong 500 mg. Konzultovala som s ňou, že sa píše že ho nesmú užívať tehotné ženy, ani dojčiace. Ubezpečila ma, že to mám ignorovať a že ho môžem užívať aj keď budem tehotná.

Som trošku zúfalá, lebo v žiadnom prípade nechcem ohroziť tehotenstvo, ale ruky mi tŕpnu od ramena až po prsty.

Aká zložka v prípravku Revitanerv Strong 500 mg môže uškodiť v tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

Revitanerv Strong obsahuje Ginko dvojlaločné, ktoré je počas tehotenstva kontraindikované (zvyšuje sklon ku krvácavosti).

Preto by som skôr odporúčila konzultovať s lekárkou liečbu klasickým (modrým) Revitanervom, ktorý je práve bez obsahu Ginka.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut